– Update: 21 december 2025 –
Spotify heeft nu ook 24-bit lossless. Heel mooi, maar via Bluetooth is het toch maar 16-bit, en lossy, toch? Moet draadloze HD audio niet via Wifi? Zoals met een Wiim Mini, een iEast Olio of een Ayino player? Helaas! Die zijn niet 24-bit.
Die Wifi-ontvangers zijn verder wel goed en handig. De kleinste is maar 5 cm groot: de iEast Olio, hier voor €57. De Wiim Mini (7 cm) kost €99 op BOL. En er is ook deze Ayino voor €50, die is wat groter en heeft veel meer aansluitingen.
Het zijn draadloze audio ontvangers, voor elke stereo-set, ook voor meerdere speakers (multi-room), als bij elke set zo’n ontvanger doet. Via de optische uitgang kan er ook een top-DAC aan voor de hoogste kwalitiet. Het werkt met alle devices: Android, iPhone, Apple, Windows, iPad en tablet. Maar is het wel 24-bit?
Instellen in de iEast app / Wiim Home / Ayino
Met de IEAST app (iPhone en Android) stel je de Olio eenmalig in, daarna heb je de app eigenlijk niet meer nodig. De stroom is USB, uit elke telefoonlader, tv of laptop (bij de Ayono zit de lader erbij, bij de Olio niet). Volg de stappen op je telefoon en daarna zie je ze als AirPlay speaker op je laptop, bij Geluid. Of in Spotify bij “Apparaten”. Op de Wiim en de Ayino is er een vergelijkbare app (eigenlijk precies dezelfde).
Apple Home, Alexa, Tidal Connect en DLNA kunnen er ook allemaal op. Radio-apps ook, zoals TuneIn en iHeart.
In Spotify moet je 24-bit voor die ontvanger nog wel aanzetten, in de voorkeuren. Maar bij mij is 24-bit niet beschikbaar. Na wat research blijkt dat Spotify de 24-bit voor Connect mogelijk later pas uitrolt 😲. Ik zal het hier nog updaten, maar dit is dus geen goede draadloze oplossing als je nu meteen 24-bit wil.
Digitaal en analoog, met interne DAC
Op de Olio zit één uitgang, die zowel digitaal als analoog is. Met de mini-jack kabel is het analoog, en met de optische stekker digitaal. Analoog gaat het via de interne DAC (een Burr Brown PCM5121, dezelfde ais in de Wiim Mini). Die is prima, maar het kan altijd beter, zoals een AKM AK4493 in een SMSL SU-1 of een buizen-DAC.
Een DAC zet het digitale signaal om naar analoog geluid, en de chip die dat doet is cruciaal voor de geluidskwaliteit.
Zo’n externe DAC kan aan de Olio via een optische digitale kabel (€3). Die kabel zit er niet bij, wel bij de Ayino. Vanuit de DAC gaat het dan met het analoge audio-kabeltje (meegeleverd) naar de stereo.


Op de Ayino zitten er nog veel meer aansluitingen. Op de Olio is de Airplay bij mij niet 100% stabiel. Ze hebben allemaal ook Bluetooth, met AAC als hoogste codec.
De Ayino Wifi player heeft veel meer aansluitingen, zoals Toslink, USB, Wifi, ethernet, Bluetooth, audio uit, AirPlay en DLNA:





Voor- en nadelen van Spotify Connect of AirPlay
Het geluid kan met dit soort ontvangers zowel via AirPlay als via Spotify Connect. Dat heeft allebei voor- en nadelen. AirPlay is 16-bit met een delay van 2 seconden, die je nog moet verschuiven bij video’s (meestal in de player met de G-toets).
AirPlay via de Olio is bij mij niet stabiel. Er zijn kleine storinkjes, terwijl mijn Wifi echt wel goed is. En de Ayino heeft daar ook geen last van.
Via AirPlay kan je dus wel video’s in Spotify zien, maar via Spotify Connect niet (huh?). Verder heb je via Spotify Connect ook geen crossfade of EQ meer, en zijn er ook geen DSP’s mogelijk via apps als Soundsource:

Spotify Connect heeft centraal volume
De bediening kan bij Spotify Connect ook op andere devices. Dus je telefoon is tevens afstandsbediening, gewoon met de volume-knoppen. Superhandig! Dat kan weer niet via AirPlay. Maar helaas is Connect bij mij dus 320k, terwijl ik Spotify 24-bit heb.
Sneltoetsen op je Mac kan met BetterTouchTool: ik doe ⌘⌥ pijltjes voor Spotify Volume, Next en Pause. Cover art heb ik via Silicio ingesteld op ⌘⌥?
Chromecast functies
Je kan niet via Chromecast casten naar de Wiim Mini of de iEast Olio. Dat kan alleen met een Google TV Streamer, met de audio via een HDMi-extractor, of met Google Nest speakers. Wellicht komt Google nog eens met een eigen AirPlay-variant.
Wiim is van oorspong Amerikaans, maar net als iEast en Ayino inmiddels Chinees.
Wiim Mini / iEast Olio / Ayino review: 24 bit?
Nu de grote hamvraag: is het eigenlijk wel 24-bit lossless? Nee dus:


Dat is best wel schokkend…
Maar het ligt dus niet aan die Olio of aan de Ayino. Het ligt aan de limiet van AirPlay en Spotify Connect. Misschien komt Spotify nog met updates. De voordelen van deze nieuwe draadloze ontvangers zijn duidelijk: stabiele draadloze multi-room audio met afstandsbediening. Maar de nadelen zijn niet zo duidelijk:
Wiim Mini / Ayino / iEast Olio review – nadelen
- Via AirPlay met 2 seconden vertraging
- Via AirPlay geen centraal volume
- AirPlay is maar maximaal 16-bit (CD-kwaliteit)
- AirPlay is niet 100% stabiel
- Spotify Connect is maar max 320kbps (MP3)
- Via Spotify Connect is er geen video meer in Spotify
- Via Connect is er geen EQ, DSP of crossfade mogelijk
- Er is geen Chromecast functie
Ze hebben alledrie ook AAC Bluetooth. Klik het knopje: groen is Wifi, blauw is Bluetooth. Geen 24-bit dus, maar wel met Low latency voor tv en film.
-
Conclusie iEast Olio / Ayino / Wiim Mini review
Audio kan zo draadloos naar elke stereo-set, naar meerdere speakers tegelijk (multi-room). Het reikt verder dan Bluetooth en werkt met alle devices: Android, iPhone, Apple, Windows, iPad en tablet. En er kan een DAC op de optische uitgang voor hoge kwaliteit Hifi.
Maar AirPlay is 16-bit en Spotify Connect is 320k. Misschien komen er nog updates van Spotify. Er zijn meer nadelen: geen Chromecast functie, geen EQ, geen crossfade en geen video meer in Spotify. En AirPlay blijkt ook niet zo stabiel als Bluetooth te zijn, bij mij.
Draadloze 24-bit kan wel op andere manieren:
-
Draadloze 24-bit kan wel zo:
– Met een telefoon via USB aan je versterker, bedienbaar vanaf andere devices.
– Een Music Streamer kan ook, met een DAC zoals de SMSL SU-1
– Of een Google TV streamer met een tv, een HDMi-Audio-extractor en een DAC.
– Of een goedkope TV Box met Toslink en een DAC.
– Of met 5.8Ghz zenders en ontvangers.
– Met een losse 24-bit Bluetooth zender+ ontvanger
Spotify Connect is 24-bit? Onzin!
Neem mijn Xdobo speaker: als je rechtsonder op “Apparaat” klikt , en dan op het pijltje rechtsboven zie je dat het “24-bit” is. Maar die speaker heeft alleen 256K Bluetooth in 16-bit. Nogal een verschilletje…


Het bewijs welke codec er wordt gebruikt zie je in de Console op je Mac:

- Zie ook alles over Spotify 24-bit
- En de audiotest 24-bit versus MP3: Hoor jij verschil?
- En dan de reviews over goedkope powered speakers
- Of over de beste DAC’s, of over de beste soundbars
Bijlagen: manual, settings en app
Klik hier voor de manual van de iEAST olio
Hier de manual van de Ayino


Abonneren en meldingen
Wil je een Email bij nieuwe blogs? Dat kan met de knop “Volgen“.
Wil je Meldingen bij grote updates en bij nieuwe blogs? Dat kan in je browser (meestal in de adresbalk).
Wederom niet gesponsord. Er staan betaallinks in om makkelijk te bestellen, dat maakt voor de prijs niet uit. Zo blijft mijn blog in leven en reclamevrij. DANK U, LOVE U ALL en tot de volgende!


Ik heb al twee jaar de WiiM Pro draaien. Sinds de update van Spotify naar lossless kan ik ook in de WiiM losless aanzetten. Het klinkt fantastisch.
WiiM via wifi is zó stabiel, je kunt naar zolder lopen zonder dat blietooth begint te haperen en de stream verloopt via de WiiM en niet via je telefoon.
WiiM is er erg charmant bedrijf: een duidelijke roadmap en veel updates. Ik heb er eigenlijk helemaal geen gedoe mee, het is de meest stabiele player die ik oot heb gehad. Echt een aanrader.
Zo hee, ik was scheutig met de spelfouten! Excuus…
Ik heb de WIIM mini wel op de lossless instelling van Spotify aan de praat. Ik heb er wel een externe DAC aan hangen, via spdif maar dat maakt volgens mij niet uit.
Bovendien is het verschil tussen bluetooth audio en wifi-stream duidelijk te horen. Ik heb ook goedkope esp32 audio kit kaartjes en die klinken op 320kbps Wifi/spotify connect, beter dan via bluetooth. Daar was ik al achter voordat Spotify lossless ging.
Er staat inderdaad op de website dat 24-bit mogelijk nog verder uitgerold wordt. Maar bij mij is 24-bit daar “ghost”: Op de telefoon > Kies de Olio als apparaat > stel de Audiostreamingkwaliteit in
Bij de Duitse firma PEARL heb ik jaren geleden een geweldige “alles in 1” doos gekocht voor de garage waar ik nog een paar oude B & W speakers heb hangen.(aan een oude Luxman amp)
Geweldig apparaat. Ik vermoed géén 24-bit maar klinkt toch ontzettend goed.
Internetradio/CD-speler/MP3/Bluetooth/DAB+/Spotify/USB en bediening met de app UNDOK
Aan deze opvolger ervan kunnen zelfs speakers verbonden worden.
https://www.pearl.de/a-ZX3157-1232.shtml
Ja, dat is eigenlijk hetzelfde. Een TV Box kan nog meer (want met TV) en is ook nog goedkoper.
Dank voor je blog weer! Ik reageer even op je laatste kader ‘Draadloze 24-bit kan wel zo’.
Mijn vriendin heeft twee JBL Charge 5 Bluetooth speakers. Deze zijn gekoppeld en staan in stereo. Ze streamt Spotify vanaf haar iPhone 15. En ze gebruikt de equalizer van Spotify om per muzieksoort de klank te optimaliseren.
Kan zij door het gebruik van bijvoorbeeld een DAC aanmerkelijk beter geluid krijgen? Wat zou je aanraden als toevoeging op haar setup?
Thanks!
Max
Het verschil met een DAC zal nauwelijks of niet hoorbaar zijn. Een serieus goede upgrade is een stereoset zoals de Aiyima S700 voor €180.
OK. Goed om te weten, dank!